Windows’taki Xbox uygulaması kullanışlı bir özelliğe kavuştu!

Microsoft, Windows için Xbox uygulamasını daha da kullanışlı hale getirmek için kolları sıvadı. Geçen sene tanıttıkları kompakt mod ile başlayan yolculuk, kullanıcı arayüzünü küçük ekranlara uyumlu hale getirmeyle başlamıştı ama işin aslı bu değilmiş. Şimdi de D-pad ve joysticklerle Xbox uygulamasında gezinmeyi kolaylaştırmak için Geri Atla özelliği getirildi. Peki bu özellik neyi kolaylaştırıyor? Gelin yakından bakalım…

Windows’un Xbox uygulaması için “Geri Atla” özelliği

Microsoft, bugün Xbox Insider’lara özel bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile “Geri Atla” adında önemli bir özelliği sundu. Bu özellik sayesinde, Windows taşınabilir cihazlarınızda son oynadığınız oyunlara çabucak dönebileceksiniz. Xbox uygulamasının ana ekranında en fazla dokuz oyunu gösterecek ve oyunu doğrudan başlatmak için kontrolcünüzdeki menü düğmesine basmanız yeterli olacak.

Bu yetmiyormuş gibi, arkadaşlar panelini de elden geçirmişler Microsoft. Artık bir taşınabilir oyun konsolu ya da kontrolcü ile daha rahat erişilebilen bir yan çubuktan arkadaş listesine hızlıca erişebileceksiniz. Arkadaşlar paneli, parti sohbetlerine katılmak için büyük butonlarla donatılmış, böylece tıklamak daha da kolaylaşıyor.

Bu güncellemeler güzel görünse de, ROG Ally gibi bir cihazda Xbox uygulamasını kullanmak hâlâ biraz meşakkatli olabiliyor. Özellikle ekrana dokunmadan yan çubuğa erişmek zor olabiliyor. Bazı bölümlerde uygulama takılıp kalabiliyor ve yan çubuğa erişmek için sayfanın en üstüne çıkmanız veya belirli bir öğeyi seçmeniz gerekiyor.

Microsoft’un Windows’ta genel taşınabilir konsol deneyimi iyileştirmek için daha çok yolu var, ama PC Game Pass aboneleri için erken iyileştirmelerden yararlanma fırsatı var. Microsoft, Xbox uygulamasını Geri atla özelliği gibi güncellemelerle geliştirerek Windows kullanıcılarının oyun deneyimlerini daha zengin ve erişilebilir kılmayı hedefliyor.

Her ne kadar bazı kısımlar için hâlâ iyileştirme gereksinimi olsa da, Xboz uygulaması için Geri Atla özelliği gibi güncellemelerle birlikte taşınabilir cihazlarınızda Xbox deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabileceksiniz. Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x